HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RBR-CUP vstupuje do 18 sezony

 

 

Série RBR-CUP, která zajišťuje poháry RBR-CUP, RSC a mezinárodní IRC na maďarském pluginu vstupuje do své 18 sezony! Pro sezonu 2022/2023 se vrací oblíbený RBR SPRINT CUP (RSC) a bude mít celkem 8 závodů. Hlavní šampionát je stále RBR-CUP, který bude mít nového hlavního partnera a to společnost KOWAX. Děkujeme za podporu, mediálním partnerem zůstává nadále eWRC.cz.

Nová sezona odstartuje volným závodem pro oba poháry a to Palmira Slováckou Rally kde si jezdci klasicky vyzkouší všechny 3 povrchy. Tento závod se pojede v rámci série po šesté a jezdí se pravidelně jako volný před sezonou.

KOWAX RBR-CUP 22/23 odstartuje na španělské RACC Rally kde se pojede i s koeficientem a povinnou volbou pneu. Dále se v sezoně pojede s koeficientem nově podzimní Bohemia Rally, lednová legenda Monte Carlo, po návratu Rajd Polski a na závěr roku domácí Barumka, kterou čeká už 18 ročník v rámci série RBR-CUP! V sezoně je zařazena také oblíbená Wales Rally, návrat hlasí Rally Liepaja, druhý ročník čeká sněhovou Arctic Rally a pravidelně před koncem sezony rychlé Estonsko. Domácí závod pro našeho partnera a to Kowax Valašská Rally se pojede jako 7 závod sezony. Letos poprvé budou všechny závody na 2 etapy s délkou kolem 100 ostrých kilometrů, závody s koeficientem budou delší v rozmezí 125-150 km a povinnou volbou pneumatik.

RBR SPRINTU CUP (RSC) se vrací po 4 letech a bude navazovat na svých 7 ročníků z let 2013 až 2018. Start bude umožněn všem jezdcům ze všech států a konkurence bude jistě velmi zajímavá. Nebudou povoleny vozy skupiny RC1, takže se bude bojovat na ostří nože. Zajímavostí bude start historiků, včetně vozidel legendární skupiny B.

Závody budou v délce do 50 ostrých kilometrů a bude se jedna opravdu o sprinty! V sezoně se pojede celkem 8 závodů. Sezona začně na Waldviertel Rally v Rakousku, která se po letech vrací do série RBR-CUP. Pokračovat se bude na Rally du Valais, poprvé se pojede legendární Rally Dědinky na Slovensku, která přešla do série RBR-CUP z NRC. Šestnáctý ročník čeká Janner Rally, která je druhou nejstarší soutěží v rámci série RBR-CUP. Pojede se také norská Hadeland Rally, do RSC se vrací Azory, německá Saarland Rally a sezonu uzavře premiérová Rally v Monze.

Volné podniky budou Slovakiaring a Pražský Rallysprint v prosinci 2022 v týdnu před Vánocema.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

TOPlist

MartinB