HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

PALMIRA SLOVÁCKÁ RALLY s rekordní účastí!

 

 

Volný závod před startem sezony KOWAX RBR-CUP 22/23 a PALMIRA RSC 22/23 jako už klasicky obstarala Palmira Slovácká Rally s centrem v Uh.Brodě. Závodilo se celkem na 10 zkouškách s asfaltem, šotolinou i sněhem. Překvapila rekordní účast 99 jezdců, což je na volný závod skvělé číslo a konkurence a účast bude v letošní sezoně opravdu skvělá.

ABSOLUTNÍ POŘADÍ + RC1

V absolutním pořadí od začátku udával tempo Jakub Hoffmann s Hyundaiem a pomalu a jistě si vypracovával náskok na čele kam se dostal po druhé rz. Nakonec vyhrál celkem 5 zkoušek a hlavně na sněhu byl dominantní. Do cíle dorazil s náskokem 26s na obhájce titulu z loňské sezony Martinem Bujáčkem, který poprvé startoval s Toyotou. Stejný vůz poprvé zkoušel třetí na cílové pásce Tomáš Buriánek, který ztratil ještě o 5s víc. Bramboru získal Matyáš Douša, pátý byl domácí Václav Valerián a do šestky se vlezl i vítěz úvodní rz Jakub Horešovský.

Skupina RC2 + S2000 + Produkční CUP

Skupině RC2 kralují vozy R5 či Rally2 a nejinak tomu bylo na Slovácké Rally. Vítězem se stal Štefan Spišák, který pro letošek mění techniku a pojede právě se Škodou Fabia R5 EVO. Stejný vůz má druhý Martin Mihalík, který ztratil jen 11s na vítěze, Martin navíc vyhrál 4 zkoušky. Bronz získal Václav Purmenský s Hyundaiem. Další pozice bral Houšť, Hořčica a Jirka Petr. Michal Pavlíček byl sedmý s nejlepším produkčním vozem Mitsubishi, žádný vůz S2000 do volného závodu neodstartoval.

Skupina RC3

Pro letošní sezonu jedna z nejvíce sledovaných skupin bude právě RC3, tahle skupina je nově zařazena do klasifikace týmů a bude hodně důležitá pro celkové pořadí v týmech, u jezdců je hodně populární stálé nový vůz Ford Fiesta Rally3. Favoritů zde bude hodně, ale už na volném závodě ukázal rychlost Petr Jančička, David Vanda nebo Jan Hujíček. Tahle trojice si rozdělila výhru na většině rz, ale zároveň měli i hodně smůly a chyb. Vítězem se nakonec stal Stanislav Šimko s náskokem minuty a půl na Dana Hamšíka, třetí skončil Martin Julínek. Do TOP5 se podíval ještě Karel Sojka a zmiňovaný Jančička.

Skupina RGT

Pravidelně nejméně obsazenou je skupina RGT, která se v rámci poháru jede jen na vybraných závodech. Tyhle bestie jsou složité udržet na silnici, ale pokud do ní sedne TOP jezdec je radost sledovat výsledky a časy. Dennis Zeťák je legenda a vítěz mnoha pohárů a mistráků, s tímto vozem nemá zkušenosti, ale i tak dojel s Alpinkou na skvělém 15 místě absolutně a skupinu vyhrál o více jak 7 minut. Na bedně ho doplnil Martin Zajíc a Petr Kučera.

Skupina RC4

Skupina vozidel s předním náhonem má svou pevnou jezdeckou základnu a souboje jsou zde vždy moc hezké. Vítězem volného závodu se stal obhájce výhry z loňska v RC4 Radim Krejčík s náskokem více jak minuty na druhého Adama Kolečkáře. Bronz získal Tomáš Karas. Do TOP5 se podíval i Píška a Beran.

Skupina oldWRC

V loňské sezoně hodně populární staré vozy WRC pojedou i letos v obou pohárech. Vítězem volného závodu se stal loni stříbrný Tomáš John s Citroenem C4 WRC. Ztrátu 22s na vítěze a druhé místo bere Libor Tomeček, bronz jen o 8s Honza Morávek. Další pozice získal Vláďa Kubini a Martin Špergl.

 

Nová sezona odstartuje v termínu 7-13.9.2022 a to RACC Rally de Espaňa s centrem ve městě Salou v Katalánsku. Hned první závod bude s koeficientem a na MIXovaném povrchu.

 

 

 

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB