HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RSC / RALLY du VALAIS 2022

 

 

Druhý závod sezony PALMIRA RSC 22/23 se pojede na tratích oblíbené Rally du Valais, tento závod s centrem ve Švýcarském Sionu bude prvním čistě asfaltovým závodem v sezoně a nabídne krásné panoramata na Alpské vrcholy. Historie tohoto závodu je celkem obsáhlá a první 4 ročníky byly v rámci RSC a pátý a šestý v pořadí zase v RBR-CUPU, sedmý letošní ročník se tedy vrací do RSC.

HARMONOGRAM

Závod odstartuje velmi náročným testem Peyregrosse - Mandagout, který měří bezmála 13 km! Tento úsek otevře celý závod a po ránu se očekávají vlhčí pasáže. Následovat bude úsek Swiss kde se jede po hodně úzké silnici a je zde plno kamenů v cutech, tahle zkouška se pojede i jako Powerstage. V prostřední sekci najdeme dva úseky a každý se pojede celkem 2x, jde o rz Cote D'Arbroz, kde se opačně jel shakedown a úsek Šturec.

POČASÍ

Ráno v první sekci se dá očekávat vlhčí povrch, ale bude to rychle schnout. V prostřední sekci na jezdce čeká loterie, jelikož úsek Šturec bude suchý, ale na Cote se podmínky rychle mění a dá se zde očekává jak vlhko, tak na druhý průjezd i nepříjemná podzimní přeháňka. Powerstage se pojede až jak začne padat nepříjemná mlha, ale cesta by měla zůstat suchá.

 

VÍTĚZOVÉ

První ročník se jel v sezoně 2013 a zvítězil David Kučera s Peugeotem 206 WRC, následující rok vyhrál Martin Hudský s Citroenem C4 WRC, pokračovalo se v rámci RSC až v sezoně 2016 a tento ročník vyhrál Martin Bujáček s VW Polem WRC. Opět následovala roční pauza a v sezoně 2018 zvítězil Dennis Zeťák s Hyundaiem i20 WRC. Přesun do série RBR-CUP nastal od sezony 2019 a premiéru v hlavním poháru ovládl Lukáš Večeřa s Fordem Fiesta RS WRC, v sezoně 2020 se jelo naposled a druhou výhru si zde připsal Dennis Zeťák s Fordem. Kdo se bude radovat letos????

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB