HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RSC / WALDVIERTEL RALLY 2022

 

 

Pomalu a jistě startuje nová sezona RBR SPRINT CUPu po 4 leté odmlce. Populární RSC bude mít 8 závodů a všechny jsou vždy krátké sprinty na 1. etapu do 50 Km. Nebude nouze o těsné souboje v rámci všech skupin a jezdecké pole už nyní na první závod Waldviertel Rally čítá více jak 150 jezdců. Rakouský závod se pojede letos už po šesté, ale poslední ročník se jel v roce 2015. Poprvé byla tahle rally zařazena do RBR-CUPu v roce 2007.

HARMONOGRAM

Na jezdce čeká 5 úseků a každý se pojede 2x, tím celá rally bude mít 10 zkoušek a celková délka je 45 km. Waldviertel Rally se jede hlavně na šotolině, ale na jezdce čekají vložené asfaltové úseky. Hned na úvod čeká jezdce rychlá šotolinová zkouška Shepherds Shield II, následovat bude skoro celá asfaltová zkouška Bánov, třetí měřený test bude technická šotolinová zkouška Jirkovičky kde závěr bude opět na asfaltu. Závěr sekce obstará náročná technická rz Fernet Branca na šotolinovém okruhu. Druhou sekci odstartuje polo-okruh PTD kde se pojede zároveň Powerstage.

POČASÍ

Podmínky v celém závodě budou jasné a beze změn, pouze začátek druhé sekce bude lehce vlhký, jinak se vše odjede na suchu a za hezkého počasí.

 

VÍTĚZOVÉ

Posledním vítězem se stal v roce 2015 Jakub Hoffmann a neměl by na startu chybět ani letos a být hlavním favoritem. První ročník zde vyhrál slovinec Markovič, o rok později Martin Bíca. To vše v rámci RBR-CUPu. Po přesunu do RSC vyhrál David Kučera a o rok později Jirka Dokulil.

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB