HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

ARCTIC RALLY 2023

 

 

Sněhové peklo to bude pro mnohé ARCTIC RALLY! Jelikož se jedná o čistě sněhový a ledový závod a ten klasicky dělá největší vrásky na čele všem jezdcům. Po loňské premiéře se letos pojede poprvé na 2 etapy, ale soutěž zůstala velmi kompaktní na pár úsecích a délkou se bude jednat o zřejmě nejkratší závod sezony.  

HARMONOGRAM

První etapa nabídne celkem 3 sekce rozdělených do 9 zkoušek. Začne se na rz Kuandovaara kde hned po startu na jezdce čeká velmi nebezpečný skok, pokračuje se na divácké zkoušce Torsby sprint a sekci zakončí Mustaselka II. Tyhle zkoušky se pojedou znovu ve druhé sekci. Poslední sekce první etapy se pojede v noci a začne se hned na nejdelší zkoušce závodu a to Vargassence MR Reverse a to bude pro jezdce velmi náročný test o délce bezmála 15km. Závěr etapy obstará dvojí průjezd diváckou zkouškou Karlstad.

 Druhá etapa bude mít pouze 4 zkoušky a hned na úvod to bude náročný 10km test Torsby 2018, který se pojede ve dvou průjezdech, prostřední zkouška bude divácká rz Karlstad, kde se pojede i Powerstage a pro diváky, tedy ideální závěr Arctic Rally.

POČASÍ

Během celého závodu se očekávají teploty kolem -10 stupňů celsia a jasno. Sněhové přeháňky pouze nárazově.

VÍTĚZOVÉ

Poprvé se ARCTIC Rally v rámci série RBR-CUP jela loni a vyhrál Martin Bujáček s vozem Hyundai.

Kdo se bude radovat v letošním roce?

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB