HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RALLY MONTE CARLO 2023

 

 

RALLY MONTE CARLO je legendární závod a v kalendáři série RBR-CUP už má své pevné místo. Jedná se o velmi specifický závod na asfaltu, sněhu a ledu kdy jezdci velmi často musí být univerzální ve volbě pneumatik. Stejně tak tomu bude letos kdy na jezdce čeká velmi těžká volba pneu. Závod má výjimku a startuje už v pondělí ve 20:00 a končí o 10 dní později ve středu 25.1.2023 ve 23:59. Termín byl posunut hlavně skrz odjezdy českých fanoušků na reálné Monte.  

HARMONOGRAM

První etapa nabídne celkem 9 zkoušek na 5 úsecích. Odstartuje se noční sekcí na super rz Lyon a druhý noční test budou Mlýnky II kde bude mix mokrého asfaltu a zbytky sněhu. Druhou sekci otevře už za hezkého a suchého počasí nový úsek Alpes, následuje dlouhé a suché Muxarello a další nová zkouška Odry Snow kde na jezdce bude čekat hodně sněhových pasáží, druhou sekci uzavřou Mlýnky II opět na mokru a s tajícím sněhem. Poslední sekce v 1.etapě začne na rz Alpes, následuje Muxarello a etapu uzavře noční průjezd rz Odry Snow Night.

 Druhá etapa bude mít 8 zkoušek na 4 úsecích. Začne se na rz Luceram kde se pojede zároveň poslední zkouška a Powerstage, dále se pokračuje rychlou rz Fagus Lípa, potom jezdci přejedou na Barák Snow kde hlavně druhá půlka zkoušky je čistě na sněhu a ledu, sekci uzavře nejdelší zkouška letošní rally a to Ai-Petri Snow kde na jezdce čeká mix všech povrchů, hlavně závěr na sněhu a ledu bude velmi náročný. Druhá sekce obsahuje druhé průjezdy zkoušek krom Luceramu, který na jezdce čeká jako bylo psáno na Powerstage.

POČASÍ

1.etapa odstartuje noční sekcí kde přeháňky se očekávají jen na Rz Mlýnky II, jinak bude sucho a jasno. Zbytek etapy bude za hezkého počasí jen u zmiňovaných Mlýnků se budou držet mlhy a nízká oblačnost. Závěr etapy na nočním průjezdu rz Odry by měl být za silného sněžení. Ve 2.etapě se čeká jen slunečné počasí, případně lehké mlhy.

VÍTĚZOVÉ

Poprvé se RALLY MONTE CARLO jela v rámci série RBR-CUP už v roce 2011 během IRC a vyhrál Pavol Spišák. Velký návrat proběhl v roce 2020 kdy se tento závod jel v rámci RBR-CUPu a vyhrál Dennis Zeťák, který to zopakoval i v sezoně 2021. Poslední odjetý ročník 2022 vyhrál po skvělém výkonu Petr Kučera.

Kdo se bude radovat v letošním roce?

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB