HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RALLY LIEPAJA 2022

 

 

Posledním závodem v roce 2022 v rámci KOWAX RBR-CUPu 22/23 bude lotyšská RALLY LIEPAJA, která se pojede na šotolině ve dvou etapách. Tento závod se vrací po dvou letech a jel se poprvé v rámci ERC, následovala trojice ročníků v rámci RSC a letos to bude zase třetí ročník pod RBR-CUPem. Vzhledem k pozdnímu termínu bude na tratích sem tam i nějaká sněhová vločka.

HARMONOGRAM

První etapa bude mít 6 zkoušek na třech úsecích. Začne se na rz Northumbria kde je obtížní hlavně lesní úsek, následuje náročný úsek Kolmenjarvet gravel II a sekci zakončí polookruhová rz Rally school mix kde budou i části na asfaltu.

 Druhá etapa bude mít 5 zkoušek a dokonale prověří všechny jezdce. Začne se na legendárním Noikeru a druhá zkouška v sekci je více než 22 kilometrů dlouhá zkouška Shurdin II. Následuje jeden průjezd rz Sipirkakim a pak druhé průjezdy zkoušek z první sekce. Powerstage bude nejdelší v sezoně na rz Shurdin a bude měřit 22,1 kilometru!

POČASÍ

V první etapě bude hezké podzimní počasí s teplotou kolem 1 stupně celsia, kolem zkoušek budou zbytky sněhu z víkendové chumelenice, ale zkoušky budou všechny suché a čisté. Podobné počasí bude mít i začátek 2.etapy, ale v jejím závěru se očekává příchod studené fronty a teploty kolem 0. Dá se očekávat déšť nebo sněhové přeháňky.

 

VÍTĚZOVÉ

RALLY LIEPAJA se letos pojede v rámci série RBR-CUP už po sedmé a první ročník v rámci ERC v roce 2013 vyhrál finský jezdec Tommi Makinen. Od roku 2015 byl závod zařazen do RSC a první rok v tomto poháru vyhrál Martin Bujáček, v roce 2016 se radoval Dennis Zeťák a následovala roční pauza. V sezoně 2018 vyhrál Jakub Hoffmann a o rok později se jelo poprvé v rámci RBR-CUPu a zde vyhrál Lukáš Večeřa, zatím poslední ročník Rally Liepaja v roce 2020 vyhrál David Vanda.

Kdo se bude radovat v letošním roce?

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB