HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

BOHEMIA RALLY 2022

 

 

Sezona pokračuje v domácím prostředí pro většinu jezdců a to na náročné podzimní BOHEMIA RALLY s centrem v Mladé Boleslavi. Tratě budou podobné jako v posledních ročnících, ale vždy se najde nějaký nový úsek. Obtížné je klasicky počasí v podzimním termínu a to dokonale prověří všechny jezdce, závod se jede s koeficientem x 1,5, takže bude povinná volba pneumatik. Divácky zajímavý bude dvojnásobný průjezd Super Rz v Sosnové u České Lípy. Letos na jezdce čeká už 14 ročník této soutěže a patří mezi nejstarší závody v rámci série RBR-CUP.

HARMONOGRAM

První etapa odstartuje na Super RZ v Sosnové a bude následovat servis před druhou sekcí. Ta bude mít 4 zkoušky a to náročný Rožmitál, lesní úsek Úhornou, polookruhovou zkoušku Svince a nový úsek Horažďovice - Komušín. Stejné zkoušky se pojedou i po servisu v třetí sekci.

 Druhá etapa bude mít 5 zkoušek a odstartuje se stejně jako v 1.etapě v Sosnové na polygonu, následovat bude klasický a dlouhý Vinec, přejezd na sever na Šumburk a sekci uzavře druhý průjezd Vince. Následovat bude servis před Powerstage, která se pojede na rz Šumburk.

POČASÍ

Bohemia Rally bude letos opravdu velká loterie na pneumatiky a počasí bude doslova na každé zkoušce jiné. Celkově hlavně úvodní etapa bude hodně na vodě a pršet má skoro celý den. K večeru budou srážky odcházet a pro druhou etapu jsou hlášeny už jen lokální přeháňky jinak by mělo být počasí stálé a suché.

 

VÍTĚZOVÉ

Letošní ročník bude čtrnáctý! Prvním vítězem se stal v roce 2006 Martin Bruder, o rok později vyhrál slovinec Markovič, v roce 2008 vyhrál domácí Kuba Štepánek, ale další dva ročníky vyhrál opět zahraniční jezdec. Ročník 2009 vyhrál Lisovskis a o rok později japonec Rukawa. Následovala pauza a Bohemia se do RBR-CUPu vrátila v roce 2013 když vyhrál Jirka Dokulil, další ročník v roce 2014 v rámci RSC byl nejrychlejší Tom Uher a opět následovala roční pauza. V sezoně 2016 vyhrál Martin Kožíšek a v roce 2017 přišla první výhra Dennise Zeťáka. V roce 2019 po roční pauze a návratu do RBR-CUPu přidal Zeťák další výhru a o hattrick ho připravil v roce 2020 Martin Bujáček. Dennis Zeťák přidal svou třetí výhru na Bohemce v sezoně 2021 a je tak nejúspěšnějším jezdcem v historii Bohemia Rally. Sezona 2021 znamenala pro Bohemku poprvé podzimní závod a tak se v tomto roce jelo 2x a vítězem se loni stal Tomáš Buriánek, který bude chtít letos svou výhru obhájit.

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB