HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

WALES RALLY of GB 2022

 

 

Druhý závod sezony KOWAX RBR-CUP 22/23 odtsratuje ve Walesu na Britských ostrovech. Klasické šotolinové zkoušky prověří všechny jezdce. Závod bude mít dvě etapy a oproti loňsku se jede o víc jak měsíc dříve, takže se očekává stabilnější počasí a snad nebude u tratí sníh jako loni. Speciální bude start ve Wembley na stadionu kde se očekává až 80 000 diváků. Na stejném místě se jela víkendová Rally Show a také oficiální Shakedown. Do závodu je přihlášeno 175 jezdců!

HARMONOGRAM

První etapa odstartuje jak bylo napsáno na speciálce ve Wembley, ale pak se přesune na tři úseky do Waleských lesů. Na jezdce čekají dva průjezdy klasickou rz jako Chirdonhead, Sweet Lamb 2 nebo náročný Loch Ard 2 kde hlavně druhý večerní průjezd může ztížit mlha.

Druhá etapa bude mít 4 zkoušky a každá se pojede ve dvou průjezdech. Odstartuje se brzy ráno ještě za tmy na nejdelším úseku závodu Sherwood Forest 2, podle předpovědi může být i mlha a rosa. Druhý ranní test bude klasika Shepherds Shield, na tomto úseku se pojede i Powerstage. V prostředí sekci budou 4 zkoušky a to Harwood Forest a Falstone. Druhá etapa má 62 ostrých km a je delší než první.

POČASÍ

Vzhledem k říjnovému termínu se očekává stálé a suché počasí. Pozor musí jezdci dát jen na večerní mlhy a ranní brzký start 2.etapy za tmy a vlhka.

 

VÍTĚZOVÉ

Wales Rally of GB bude mít letos šestý ročník v rámci série RBR-CUP. První se jel už v roce 2014 ještě v RSC a vyhrál legendární Martin Ptáček s velrybou 307 WRC. Druhý se jel po čtyřleté pauze v roce 2018 také v rámci RSC a vyhrál Jakub Hoffmann. Od roku 2018 se ve Walesu jezdí každý rok už v hlavním RBR-CUPu. Ročník 2019 vyhrál překvapivě Libor Tomeček, o rok později se radoval multi-šampion Dennis Zeťák. Poslední loňský ročník vyhrál Martin Bujáček s vozem Hyundai.

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB