HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

RACC Rally de Espaňa 2022

 

 

První závod nové sezony KOWAX RBR-CUPu 22/23 bude stejně jako loni španělská RACC Rally de Espaňa s centrem ve městě Salou. Na jezdce čeká bezmála 140 ostrých km rozdělených do dvou etap. První se pojede na šotolině a delší druhá etapa bude čistě na asfaltu. Oproti loňsku jsou zařazeny nějaké nové zkoušky, ale jezdci se můžou těšit také na klasické z předchozích ročníků, start proběhne jako loni na diváckém polygonu Lousada, zde bude zahájena i 2. etapa.

HARMONOGRAM

První etapa bude mít 55 km v šesti zkouškách, nejdelší úsek soutěže bude více než 20 kilometrová zkouška Vieux kde se každoročně soutěž může začít rozhodovat. Krom začátku na Lousadě jezdci pojedou 2x úseky Carvalho a Mineshaft s velkým diváckým skokem.

Druhá etapa přesune soutěž na asfalt a hned v první sekci se pojede opět v Lousadě, ale zde už budou vozidla v asfaltové specifikaci. Následovat bude krátký úsek Del Salento a klasická zkouška Torre. Prostřední sekce druhé etapy bude velmi dlouhá a bude mít 5 zkoušek. Tady na jezdce čeká klasika v podobě Hondarribie, ale také nové zkoušky Zelezniki a Era del Cardon, kde se pojede i Powerstage v závěrečné sekci soutěže. Druhá etapa má 85 ostrých km.

POČASÍ

1.etapa se pojede za sucha, ale dle předpovědi by závěr etapy měla postihnou lokální bouřka někde kolem rz Carvalho. 2.etapa odstartuje deštivým ránem, ale zkoušky budou postupně osychat. V závěru dne je v předpovědi déšť lokálně u rz Hondarribia. Jinak by měli být podmínky suché.

 

VÍTĚZOVÉ

RACC Rally de Espaňa bude mít letos svůj třetí ročník a oba předchozí vyhrál aktuální mistr Martin Bujáček, uvidíme či se mu podaří získat hattrick na této náročné soutěži.

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB