HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Startuje RBR SPRINT CUP! Co nás čeká?

 

 

Nová sezona RBR SPRINT CUPu startuje! Zítra začíná první závod osmidílné sezony a to Waldviertel Rally na šotolině, ale určité úseky budou i na asfaltu. Sezona bude doplňkem k hlavnímu KOWAX RBR-CUPu a jezdce čeká několik změn. Lehce jiné je bodování a to i na Powerstage kde navíc jezdci berou bonusové vteřinky dolů ze svého času, počítat se bude 7 nejlepších výsledků z 8 závodů. Nejsou povoleny vozidla skupiny RC1, ale jedou Historici včetně skupiny B. Startovat můžou i všichni zahraniční jezdci.

RC2 / S2000 cup / Produkční cup

Skupina RC2 bude klasicky nejvíce obsazená a favoritem bude jistě Štěpán Paulát, Štefan Spišák nebo Pavel Steiner. Bojovat o přední příčky bude také Matyáš Douša, Václav Valerián, Standa Petrů nebo vítěz úvodního závodů v rámci RBR-CUPu Michal Sýkora.

Do S2000 cupu se přihlásili v prvním závodě 4 jezdci a v Produkčním cupu evidujeme 5 jezdců.

Celkem ve skupině RC2 je přihlášeno 46 jezdců a je to nejvíce obsazená skupina dle očekávání.

RC3

Velké boje budou mezi Fiestami Rally3 ve skupině RC3 kde je přihlášeno 30 jezdců! Favoritem bude polský jezdec Kuba Cebulski nebo domácí Ondra Kráčalík, Petr Kašpárek, Vláďa Dlouhý nebo Libor Tomeček.

RC4

Do skupiny vozidel s předním náhonem se přihlásilo celkem 22 jezdců. Bojovat o přední příčky bude chtít Radim Krejčík, španěl Jesus Perez, Michal Kopýtko nebo zkušený Lukáš Večera či Brčko.

oldWRC

Poslední skupina kde půjde i o týmové body je populární oldWRC kde je zatím přihlášeno 28 jezdců. Hlavní favorité budou Tomáš Buriánek, Tom John, Honza Orlita, Martin Bujáček, Roman Zbořil nebo Jakub Hoffmann. Polský útok se čeká od dvojice Jan Gorczyca a Jakub Brodzicki.

Historici

Doplňkovým pohárem bude souboj všech historických vozidel v rámci jedné skupiny. Celkem je přihlášeno 23 historických vozidel. Favority budeme hledat s vozy sk. B kde je přihlášen Jakub Horešovský či David Vanda. Vozy skupiny HA taky nebudou pomalé a zde je přihlášen rychlý Mariusz Chrascina nebo Jan Morávek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB