HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Kdo s čím v nové sezoně?

 

 

Nová sezona je tady! Shakedown na první závod je v plném proudu a jezdci pomalu odhalují svou formu a cíle pro první závod RACC Rally de Espaňa. Doposud bylo rozdáno celkem 209 licencí pro RBR-CUP a přes 220 licencí pro RSC, které startuje koncem září. K dnešní 12:00 se na první podnik sezony přihlásilo celkem 166 jezdců a týmy nominují 108 jezdců pro body do týmové soutěže! To je oproti loňsku navýšení o více jak 15% více jezdců na prvním závodě sezony. Celkem se na start přihlásilo 17 týmů a plnou nominaci (10 nominací) má 7 z nich.

RC1

Nejsilnější skupina bojuje pravidelně i o celkovou výhru v šampionátu a letos tomu zřejmě nebude jinak. Startuje kompletní trojka nejlepších jezdců z loňska v pořadí Martin Bujáček, Honza Orlita a Jakub Doležal. O bednu bude bojovat především Štěpán Paulát, Tomáš Buriánek nebo Jakub Hoffmann, ale jsou ty i další jezdci co budou chtít se zapojit do bojů, jmenujme např. Jakub Horešovský, Roman Zbořil, Matyáš Douša, Petr Kašpárek, David Sovják, Mario Juhas nebo Václav Valerián. Překvapit můžou i další jména. Celkem je ve startovce 29 vozidel skupiny RC1.

RC2 / S2000 cup / Produkční cup

Po odchodu Hoffmanna a Pauláta bude tahle skupina letos hodně vyrovnaná a vyhrát může hodně jezdců. Mezi hlavní favority bude jistě patřit Štefan Spišák, Michal Dohnal, Pavel Steiner nebo Martin Mihalík. Mezi nejlepší se bude chtít řadit také Standa Petrů nebo Mariusz Chrascina.

Do S2000 cupu se přihlásilo v prvním závodě 8 jezdců a v Produkčním cupu evidujeme 6 jezdců.

Celkem ve skupině RC2 je přihlášeno 49 jezdců a je to nejvíce obsazená skupina.

RC3

Letos nesmírně atraktivní skupina díky homologaci Fordu Fiesta Rally3 slibuje skvělé souboje. Celkem je v této skupině přihlášeno 30 jezdců a je to druhá nejvíce obsazená skupina! Většina dle očekávání s Fordem Fiesta Rally3. Hlavní favorité na boj o výhru budou David Vanda, Jan Hujíček, Ondra Kráčalík, Max Kahánek, Karel Sojka nebo Jirka Zelík. Překvapit zde může mnoho jezdců a bude zajímavé sledovat jak se budou jezdci měřit i proti vozům RC2 a RC4.

RC4

Do skupiny vozidel s předním náhonem se přihlásilo celkem 28 jezdců a titul zde bude obhajovat Radim Krejčík, který se utká hlavně s Lukášem Večeřou, Vláďou Dlouhým, Matějem Fadlerem, Michalem Kopýtkem nebo Adamem Kolečkářem, na první závod je ve skupině RC4 přihlášen i multi-šampion a legenda RBR Dennis Zeťák.

RGT

Rychlé, ale velmi složité vozy na řízení skupiny RGT bude ve Španělsku sedlat hned čtveřice jezdců. O výhru bude bojovat Petr Kučera, Vláďa Skoupil, Martin Zajíc nebo Michal Sauer.

oldWRC

Poslední skupina jsou oblíbené vozy oldWRC. Starých WRC uvidíme na startu celkem 23. Hlavním favorité jsou Tomáš John, Libor Tomeček, Jirka Bezstarosti, Jan Morávek, Standa Hladík nebo Dominik Šolc.

 

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB