HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Info od špionů: stav rz Rally Monte Carlo 2024

 

 

Rally Monte Carlo je legendární závod kde nejde jen o rychlost, ale důležitá je volba pneumatik, závodního tempa a odvahy. Závod odstartoval dnes brzy ráno a máme pro vás speciální info od špionů jak vypadají letošní zkoušky. Všem hodně štěstí a dobrou volbu pneu!

Úvodní zkouška Rally Monte Carlo v centru města má pouze 0,7 Km a bude takovým zahřátím pro jezdce, večerní podmínky dodají atmosféru. Podmínky na téhle rz jsou konstantní a je sucho.

Povrch:

100%  Asfalt

          0%    Sníh a Led

První klasickou zkouškou bude Lucéram, asfaltový úsek s vracáky, celá rz je suchá, ale v určitých pasážích zůstávají sněhové koleje a začíná být vytaháno.

Povrch:

100%  Asfalt

          0%    Sníh a Led

Nová zkouška Gabiria nabídne extrémně vytaháno bláta na silnici a hluboké cuty + zbytky sněhu kolem trati. Pozor hlavně v místech kde nesvítí slunce zůstává vlhko a místa s černým ledem.

Povrch:

100%  Asfalt

          0%    Sníh a Led

Náročný horský test Alpes nabídne suché podmínky a celkem hodně vytaháno. Pozor na retardéry v první části kde se jede po široké silnici. Noční průjezd bude s lehčí mlhou.

Povrch:

100%  Asfalt

          0%    Sníh a Led

První sníh a led na trati! Úzká klikatá horská cesta kde jsou sněhové pasáže a vyjetá asfaltová kolej, místa s černým ledem jen těžko rozeznat od místa kde je dobrá přilnavost.

Povrch:

90%  Asfalt

          10%    Sníh a Led

Nejdelší test soutěže nabídne vše co znamená Rally Monte Carlo. První úsek na asfaltu kde jsou zmrzlé krajnice, střední část plná ledových míst a různé přilnavosti a konečně závěr plný vracáků na sněhu a ledu!

Povrch:

80%  Asfalt

          20%    Sníh a Led

Závěrečný úsek první etapy a pak i Powerstage! Sněhové pasáže, asfaltové úseky a v nočním průjezdu silná mlha. Tady se bude rozhodovat možná i celá soutěž!

Povrch:

70%  Asfalt

          30%    Sníh a Led

Nová zkouška plná sněhových a ledových pasáží! Místa kde je suchý asfalt zase obsahuje nespočet černých ledových hrozeb! Zřejmě největší letošní výzva pro všechny jezdce! Ranní průjezd v silném sněžení a mlze.

Povrch:

70%  Asfalt

          30%    Sníh a Led

Klasická zkouška plná vracáků nabídne letos svou suchou verzi bez sněhu a ledu na trati.

Povrch:

100%  Asfalt

          0%    Sníh a Led

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

TOPlist

MartinB