HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Info od špionů: stav rz Rally Monte Carlo 2022

 

 

Rally Monte Carlo je legendární závod kde nejde jen o rychlost, ale důležitá je volba pneumatik, závodního tempa a odvahy. Den před startem máme speciální info od špionů jak vypadají letošní zkoušky. Všem hodně štěstí a dobrou volbu pneu, která je letos opět o něco složitější díky pravidlu o počtu pneumatik!

Úvodní zkouška Rally Monte Carlo v centru města má pouze 0,7 Km a bude takovým zahřátím pro jezdce, večerní podmínky dodají atmosféru. Podmínky na téhle rz jsou konstantní a je sucho.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK

Počasí: dobré podmínky / večer / mlhavo / zataženo

 

Hned druhá zkouška nabídne vše co znamená pojem Rally Monte Carlo. Ve většině suchá zkouška kde je vyjetá asfaltová kolej ve sněhu, místa kde jsou ledové plotny jsou těžko odhadnutelné, na jedné straně sráz a na druhé skála. První těžká prověrka pro jezdce.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK / MEDIA

Počasí: dobré podmínky / ráno / průzračno / jasno

 

Nejdelší zkouška první etapy je v itineráři Rally Monte Carlo velkou novinkou, tahle zkouška se roky nejezdila skrz opravu silnice, ale letos se opět pojede a s délkou více jak 15km bude náročnou pro jezdce. Podmínky na rz jsou suché, nějaké sněhové krajnice jinak dobré podmínky.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK

Počasí: dobré podmínky / ráno / průzračno / jasno

 

Noc Dlouhých Ohňů na závěr první etapy Rally Monte Carlo! Náročný závěr etapy v noci na úzké zkoušce kde špioni hlásí občas mlhu, lehký déšť a v údolí kde nesvítilo přes den slunce zbytky sněhu v úseku asi 1-2 Km. Celkové podmínky jsou vlhké, teplota kolem nuly.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: MEDIA

Počasí: špatné podmínky / podvečer / hustá mlha / zataženo

 

Úvod druhé etapy obstará rychlý test mezi loukama s náročným sjezdem v závěru. Je potřeba dát pozor na vytahané bláto už po tréninku, může být hodně nebezpečné. Sníh jen u silnice a kolem zemědělských objektů.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK

Počasí: dobré podmínky / dopoledne / průzračno / polojasno

 

Klasická rz na Rally Monte Carlo je letos pod sněhovou peřinou, silnice je, ale ve většině suchá jen občas nějaké sněhové koleje. Podmínky jsou hezké a teplota lehce po nulou. Na rz najdete plno atraktivních vracáků.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK

Počasí: dobré podmínky / ráno / průzračno / jasno

 

Jediná čistě sněhová zkouška na letošním Rally Monte Carlo má pouze 4,5 Km, ale vzhledem k různým volbám pneumatik jde čekat velké rozdíly mezi jezdci. Náročný bude sjezd do cíle s vracáky. Teplota pod nulou, silnice komplet pod sněhem a ledem

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: HROTY

Počasí: dobré podmínky / večer / průzračno / jasno

 

Nejdelší zkouška Rally Monte Carlo měří více než 17 km a nabídne průjezd před průsmyk Col de Turini. Start u městečka Sospel je na asfaltu, ale cílová fotobuňka je v horách a u konce zkoušky bude více sněhu i kolem silnice, přesto jsou podmínky stále a teplota lehce nad nulou.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK

Počasí: dobré podmínky / ráno / průzračno / jasno

 

Powerstage se jede jako druhý průjezd RZ 10, ale podmínky jsou úplně jiné! Padá nový sníh hlavně v závěru zkoušky, začátek u města Sospel je na mixu asfaltu, ledu a zbytků sněhu. Opravdu náročný závěr Rally Monte Carlo, tohle bude teprve pneumatiková ruleta pro jezdce.

Doporučená volba pneu na tuhle RZ: SLICK / MEDIA / HROTY

Počasí: špatné podmínky / dopoledne / husté sněžení / zataženo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

TOPlist

MartinB