HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Kdo může už slavit titul v letošní sezoně?

 

 

Rally Estonia byla předposledním závodem sezony a jasně ukázala kdo má jaké šance na posledním závode se ještě posunout v šampionátu vpřed nebo kdo už může slavit titul. Posledním závodem bude slavná Barum Czech Rally Zlín kde se dá získat ještě hodně bodů, jelikož závod bude po páté v sezoně s koeficientem x 1,5. Do klasifikace se počítá 8 nejlepších výsledků z 10 závodů a to může ještě hodně zamíchat pořadím. Kdo má jaké šance absolutně či v rámci skupin?

Absolutní pořadí

Martin Bujáček má po výhře v Estonsku už takový náskok, že nemůže být překonán a slaví tak obhajobu loňského titulu, celkově v rámci série RBR-CUP je to jeho šestý titul. O další pozice, ale bude na Barumce ještě poměrně velká bitva. Aktuálně druhý Štěpán Paulát bude v případě úspěchu na Barumce minimálně přes 100 bodů škrtat a to je šance pro třetího Honzu Orlitu, který bude škrtat maximálně 20 bodů a také čtvrtého Michala Sýkoru ten bude na Barumce brát vše bez odečtu bodů. Už pouze teoretickou šanci na posun na podium má pátý Jakub Doležal.

Týmová soutěž je prakticky rozhodnuta, ale určitá šance tu je, ale rovná se spíše nule. PALMIRA RBR Team má náskok 646 bodů na druhý GRIZZLY Racing a ve hře je na Barumce ještě 672 bodů. Šance za změnu pořadí a třetí titul v řadě pro GRIZZLY Racing stále existuje, ale PALMIRA RBR Team by musel mít opravdu mega smůlu na domácí Barumce. Podobně je na tom souboj o bronz mezi třetím FADOS Motorsportem, který má k dobru 660 bodů na čtvrtý CRF RBR Team, i zde pořadí zřejmě zůstane stejné jako doposud.

Skupina RC1

Martin Bujáček má jistý samozřejmě i titul v rámci skupiny RC1, ale stejně jako v absolutním pořadí bude boj o pozice na bedně mezi Štěpánem Paulátem, Honzou Orlitou a Michalem Sýkorou. Pátý Jakub Doležal už nemůže být ve skupině lepší než na 5 místě.

V týmech už slaví titul PALMIRA RBR Team s velkým náskokem na své soupeře. O druhé místo, ale usiluje ještě trojice týmů, nejlépe je na tom GRIZZLY Racing (472 bodů) před CRF RBR Teamem (417 bodů) a šanci má také FADOS Motorsport s 330 body.

Skupina RC2

Ve skupině RC2 je taky hotovo a mistrem je Pavel Steiner, suverén sezony jasně letošní ročník opanoval a ukázal své nesporné kvality. Stříbro má jisté Štefan Spišák, ale boj o bronz bude ještě zajímavý, jelikož šanci má hned čtveřice jezdců! Michal Dohnal, Standa Petrů, Martin Mihalík a Matyáš Douša tak tihle jezdci budou na Barumce bojovat o bronz v rámci skupiny RC2.

V týmech má jistý titul GRIZZLY Racing s velkým náskokem na PALMIRA RBR Team, který má zase jisté stříbro. O bronz se může utkat hned trojice týmů a to auto/sport rbr team (366 bodů) CRF RBR Team (232 bodů) a teoretickou šanci má také FADOS Motorsport s 219 body.

Skupina RC3

I v další skupině je už o mistrovi jasno a je jím Jan Hujíček, který vyhrál ve skupině RC3 při své premiérové sezoně v RBR, druhé místo má jisté i David Vanda. Bronz může získat dokonce 6 jezdců! Největší šance má Jindra Španěl, Petr Jančička a Jirka Zelík tihle tři jsou v rozmezí 13 bodů! teoretickou šanci má také Max Kahánek, Vašek Poustka nebo Standa Mechl.

V týmech je situace otevřená vede PALMIRA RBR Team s náskokem 66 bodů na GRIZZLY Racing a Barumka rozhodne o titulu. O bronz se utká aktuálně třetí tým FADOS Motorsport a čtvrtý M&R Rally Team.

Skupina RC4

Mistra známe i ve skupině RC4 a to i přes špatný úvod sezony je to Radim Krejčík, kterého na Barumce už nemá kdo překonat. O pozice na podium bude ještě boj a rozdá si to trio jezdců v čele s Matějem Fadlerem a Lukášem Večeřou. Jan Fadler ztrácí už více bodů, ale šanci stále má. Pátý Adam Kolečkář těsně na podium už dosáhnout nemůže.

O týmový titul se bude bojovat mezi týmy GRIZZLY Racing a FADOS Motorsport, náskok má prvně jmenovaný tým a to 112 bodů. O bronz se utká ještě čtveřice týmů podle pořadí a to PALMIRA RBR Team, M&R Rally Team, CRF RBR Team a dokonce i Šimek Racing.

Skupina old WRC

Poslední hlavní skupina je oldWRC a ta má taky svého mistra a je jím Tomáš John, který má náskok přesně teoretických 108 bodů na Jana Morávka, ale ten i kdyby vyhrál na Barumce za plný počet bodů tak bude ještě 15 škrtat. Jan Morávek nemá jisté prozatím ani druhé místo, ikdyž mu schází jen pár bodů k jistotě před Vláďou Kubínim. Libor Tomeček je na čtvrtém místě a posunout už se nemá kam.

V týmech je už taky jasno a titul bere PALMIRA RBR Team a to s ohromným náskokem více jak 600 bodů.  Boj o druhé a třetí místo bude velký, jelikož se na tyhle pozice může dostat hned 6 týmů! V pořadí to je CRF RBR Team, FADOS Motorsport, WD-PRO Racing, M&R Rally Team, GRIZZLY Racing nebo Rexteam.

Skupina RGT

Skupina RGT se jede jako vložený pohár a Barumka bude pro jezdce pátým závodem a šanci na titul má dvojice Petr Kučera s náskokem 53 bodů na Vladimíra Skoupila. Ve hře je 108 bodů a aktuálně třetí Michal Sauer má bodů jen 102, takže teoreticky bronz může získat kdokoliv se postaví na start a to je výzva pro všechny jezdce!

Produkční pohár

Výhrou v Estonsku si titul zajistil Lukáš Ciprys a na Barumce už může vyzkoušet třeba vůz skupiny Rally2 a utkat se s konkurencí v rovných podmínkách. Druhé místo má jisté Michal Dzjapek, ale o bronz bude ještě boj, šanci má hned několik jezdců v čele s Dušanem Laníkem nebo také Michal Pavlíček, Ivo Gajdošík, Ondra Janík a Tom Ruman.

S2000 Cup

Rozhodnuto, ale není v S2000 Cupu kde o titul bude bojovat dvojice Tomáš Procházka a Miroslav Matějka, velkou šancí má Procházka tomu k titulu schází cca 6 bodů pouze. Aktuálně třetí Petr Nechuta může ještě zabojovat o stříbro, ale titul už nezíská.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB