HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Sezona RSC se rozhodne v Monze! 

 

 

Sezona doplňkové sezony RBR SPRINT CUPu směřuje do finiše a do konce sezony už zbývá odjet pouze Rally Monza a tam se rozhodne a mistrech, oproti hlavnímu KOWAX RBR-CUPu se bude zde na posledním závode v Monze ještě hodně bojovat i o absolutní titul. Do výsledků jistě promluví i pravidlo o počítání 7 nejlepších výsledků z 8 závodů. Kdo s čím teda do Rally Monza přijede?

Absolutní pořadí

Situace v absolutním pořadí je velmi zajímavá a nabídne šanci na titul hned po 4 jezdce! V nejlepší pozici bude vstupovat do Rally Monza Štěpán Paulát, který vede šampionát o 38 bodů a navíc už má v tabulce jednu 0, takže bude bodovat naplno, druhý Tomáš Buriánek při úspěchu v Monze bude škrtat 9 bodů, třetí Martin Bujáček je na tom stejně jako lídr Štěpán Paulát a bude brát všechny získané body do tabulky, ale nyní ztrácí 44 bodů. Šanci na titul má také Pavel Steiner, který ztrácí na první místo aktuálně 62 bodů, ale při úspěchu bude škrtat dokonce 40 bodů. Nikdo další nemá šanci na titul ani na umístění na podium, vše bude o téhle čtverce jezdců!

Týmová soutěž je taky otevřená a o titul bojuje aktuálně vedoucí PALMIRA RBR Team s náskokem 137 bodů na GRIZZLY Racing a ve hře je celkem 368 bodů, rozhodne se v Monze. O bronz bude bojovat trojice týmů v čele s FADOS Motorsport(1109 bodů) M&R Rally Team (930 bodů) a CRF RBR Team s 865 body.

Skupina RC2

Ve skupině RC2 nás čeká boj o titul mezi lídrem Štěpánem Paulátem, který vede o 30 bodů před Martinem Bujáčkem. Nejhůř třetí místo má už jisté Pavel Steiner, který může ještě navíc ohrozit i druhého Martina Bujáčka. Další jezdci už se na podium dostat nemůžou.

V týmech má titul už PALMIRA RBR Team a vede s velkým náskokem 200 bodů. Bojovat se bude o další pozice na bedně mezi týmy CRF RBR team (331 bodů) dále pak GRIZZLY Racing (307 bodů) a M&R Rally Teamem s 250 body.

Skupina RC3

Vladimír Kubíni se stal mistrem ve skupině RC3 už před posledním závodem a má svou pozici jistou. Souboj o druhé a třetí místo bude mezi trojicí jezdců. Petr Kašpárek je nyní na druhém místě, ale při úspěchu v Monze bude minimálně 20 bodů škrtat, plně bodovat bude naopak Jakub Cebulski a Lukáš Ciprys, boj této trojice bude ozdobou posledního závodu. Teoretickou šanci na bronz má ještě Max Kahánek a Lukáš Jančička.

V týmech má šanci na titul hned trojice týmu a to PALMIRA RBR Team ( 415 bodů) FADOS Motorsport (351 bodů) a taky GRIZZLY Racing s 329 body. Podium si rozdělí pouze tyto týmy.

Skupina RC4

Radim Krejčík má o pár bodů už jistý titul ve skupině RC4 a to stejně jako v hlavním poháru RBR-CUP. Velký souboj o 2 místo bude mezi Janem Fadlerem a Lukášem Večeřou, mezi oběma je rozdíl cca 10 bodů. Nikdo další už na podium nedosáhne a to v případě čtvrtého Adama Kolečkáře pouze o 1 bod.

O týmový titul se bude bojovat mezi týmy GRIZZLY Racing a FADOS Motorsport, náskok má prvně jmenovaný tým a to 68 bodů. Teoretickou šanci na 2 místo má ještě M&R RBR Team a PALMIRA RBR Team, ale spíš to bude boj o bronz mezi oběma týmy.

Skupina OldWRC

Rozhodnuto není ani v OldWRC kde vede Tomáš Buriánek s náskokem 18 bodů na Romana Zbořila, který bude škrtat při úspěchu v Monze minimálně 25 bodů, ale lídr Tomáš Buriánek jen 3. O bronz bude souboj mezi Erikem Šenkýřem a Matějem Fadlerem a mezi nima je rozdíl 26 bodů.

V týmech vede GRIZZLY Racing s náskokem 28 bodů na PALMIRA RBR Team a rozhodne se právě na posledním závodě. O bronz se bude taky bojovat a to mezi týmy FADOS Motorsport a CRF RBR Team, prvně jmenovaný má náskok 47 bodů.

Skupina RGT

Skupina RGT není oficiálně vypsána v RSC, ale pro pořádek tady při malé účasti může vyhrát hned čtveřice jezdců a to Vladimír Skoupil (117 bodů) Petr Kučera (90 bodů) Michal Sauer (89 bodů) a Vladislav Pressl s 78 body.

 

RSC Historic CUP

Jan Morávek už je jistým šampionem v poháru Historických vozidel, který velmi mile překvapil zájmem jezdců a v nové podzimní sezoně RSC bude mít své pevné místo, ale bez vozidel H/B, aby to bylo ještě více vyrovnané. O další podiové pozice bude souboj  a to hned čtveřice jezdců, nejlépe je na tom David Vanda s 213 body, Filip Kuba s 182 body, Jan Kubeš se 180 body a taky Jakub Horešovský se 171 body má šanci na stříbrný post.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB