KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

Benek Korzeniowski vítězem KOWAX Valašské Rally

Jubilejní desátý ročník Valašská v rámci série RBR-CUP jasně ovládnul Benek Korzeniowski s vozem Ford Fiesta WRC. Benek si vyjel náskok více jak minuty na svého týmového kolegu a krajana Mateusze Koralewskiho, na podium je doplnil domácí Pavel Steiner s Citroenem C3 WRC. Celkem se Valašky zúčastnilo 113 jezdců.

Absolutním vítězem se tedy stal zmiňovaný Benek Korzeniowski před dvojicí Mateusz Koralewski a Pavel Steiner, další pozice si vyjel Tomáš Buriánek, Martin Bujáček a TOP6 uzavřel Štěpán Paulát. V rámci poháru RC1 Trophy dojel do cíle pouze Jakub Bujáček a je pochopitelně vítězem.David Sojak ovládnul opět pohár vozidel RGT, když vyhrál s náskokem více jak 4 minut na druhého Maxe Kahánka, bronz bere Petr Kučera. Historické vozy vyhrál Ondra Adámek s Toyotou Celica a jeho náskok na druhého Michala Pavlíčka se Subaru Impreza byl 50s, bronz bere Josef Tomeček také se Subaru.

Kajetan Chrascina vyhrál v Juniorech i čtvrtý závod a letos ještě nebyl poražen, druhý byl Dalibor Hudeček a třetí Petr Grundel. V rámci poháru RC4 vyhrál také Kajetan Chrascina s náskokem více jak 5 minut na druhého Michala Hejla, bronz získal na Valašce Dalibor Hudeček.

Skupina RC1 kopíruje absolutní pořadí a jiné vozy byly až od 9 místa dál. V rámci skupiny RC2 došlo k pohromě favoritů, lídr skupiny Mateusz Polok i velmi rychlý Mariusz Chrascina a Radim Krejčík byly všichni v rámci první etapy mimo hru a tak se otevřela šance pro další jezdce. Vítězem na Valašce se stal Standa Petrů s vozem Citroen C3 R5, druhý dojel se ztrátou 26s Tomáš Teplý a pro bronz na Valašce si dojel Jakub Horešovský, další pozice získal Štefan Spišák a Jakub Dlapa.

Ve skupině RC3 vyhrál Valašku Teodor Slavík a jeho náskok po poslední zkoušce byl necelých 15s na Lukáše Cipryse, bronz si odváží z Valašky domácí Robert Kořístka, čtvrtý dojel Jindra Španěl a pátý Jan Kubeš. Tomáš John opět nedal nikomu šanci ve skupině WRC a vyhrál i na Valašce s náskokem minuty a dvaceti vteřin. Druhý dojel Jirka Šnýdr, když porazil třetího Jana Morávka o pouhých 8 desetin! Čtvrtá byl klasifikován Petr Kašpárek a pátý Michal Dohnal.

Čtvrtý závod a čtvrtá výhra po tým Race X WRT, který vstoupil do své premiérové sezony naprosto suverénně a drtí konkurenci, druhým nejlepším týmem na Valašce byl M&R Racing Team, který si odvezl jen o 26 bodů míň než vítězný tým. Bronz z Valašky získává Palmira RBR Team o dalších 28 bodů zpět. Další pozice získal IS Racing a Fados Motorsport