KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

Mateusz Koralewski slaví svou první výhru!

Premiéra pro VARMLAND RALLY SWEDEN v kalendáři RBR-CUP proběhla skvěle a do závodu nastoupilo celkem 116 jezdců a do cíle dorazilo 109 úspěšných. Závodilo se na sněhu a ledu, ale hlavně v druhé etapě bylo více teplo a povrch se změnil na šotolinu. Důležitou součástí byly i pneumatiky a díky různým volbám se do čela až po Powerstage dostal Mateusz Koralewski s Fordem Fiesta WRC a s náskokem 9,3s zvítězil poprvé v rámci RBR-CUPu.

Absolutním vítězem se tedy stal zmiňovaný Mateusz Koralewski a získal první výhru pro Ford v letošní sezoně, druhý dojel s Toyotou jedoucí Tomáš Buriánek a ztrátou 9,3s, pro bronz stejně jako na minulém závodě si dojel Michal Sýkora s dalším Fordem. Díky chybám v závěru dojel až čtvrtý lídr šampionátu Štěpán Paulát s Citroenem, pátý na stejném voze byl David Vanda a šestý Pavel Steiner. Sedmý nejlepší byl v cíli Roman Zbořil před vítězem RC2 Mateuszem Polokem. Deváty celkově a první ve skupině WRC to je výsledek Tomáše Johna a TOP10 uzavřel Mariusz Chrascina s dalším vozem skupiny RC2.

V rámci poháru RC1 Trophy se poprvé v sezoně raduje Petr Bezdíček před Mario Juhasem a Jakubem Bujáčkem. David Sojak ovládnul pohár RGT a zaslouží si nominaci na hvězdu rally díky svému výkonu na tak náročném závodě pro vozy RGT, druhý byl Michal Dzjapek a třetí Petr Kučera s velkou ztrátou. Historické vozy vyhrál Aleš Komínek se Subaru Impreza 555 a druhý Ondra Adámek ztratil 1:44s se svou Toyotou, bronz bere Jozef Mydliar.

Kajetan Chrascina dovršil hattrick a vyhrál opět v Juniorech a nebyl letos zatím poražen. Druhý dojel tradičně Alex Kulhánek a pro bronz Dominik Kocián, který celkově vyhrál v rámci poháru RC4 právě před Alexem Kulhánkem a třetí byl Michal Hejl.

Skupina RC1 tentokrát kopíruje TOP7 i v absolutním pořadí. Mezi vozy RC2 opět vyhrál Mateusz Polok před svým týmovým kolegou Mariuszem Chrascinou s rozdílem 1:23s! Bronz bere ve Švédsku Štefan Spišák před Radimem Krejčíkem a Lukášem Večeřou.

Ve skupině RC3 vyhrál Lukáš Ciprys s náskokem 31s na Jindru Španěla a 54s na Jirku Jaroševského, další pozice bere Jirka Zelík a Vašek Poustka, který se posunul do TOP5 po penalizaci Michala Labudka. Tomáš John opět ovládnul skupinu WRC, tentokrát s náskokem 54s na Michala Dohnala a 1:14s na Jana Morávka. Čtvrtý dojel Petr Kašpárek a pátý Vláďa Kubíni.

Třetí výhra v řadě pro Race X WRT to je vstup do sezony jako hrom! Ve Švédsku si tým kolem Štěpána Pauláta připsal 399 bodů a před druhým PALMIRA RBR Teamem zvítězil o 57 bodů! IS Racing bere bronz před čtvrtým Fados Motorsportem a pátým GRIZZLY Racingem.