KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

Martin Bujáček získal hattrick na Arctic Rally!

Druhým závodem sezony RBR-CUP 2024 byla Arctic Lapland Rally ve Finsku. Jediná čistě zimní rally v kalendáři přilákala na start celkem 122 jezdců a do cíle dorazilo 111 úspěšných. Závod se jel klasicky na dvě etapy a délka byla dohromady 103 ostrých km. Největší výzvou pro jezdce byla bezmála 15km dlouhá zkouška Vargassence kde každý jezdec musel odvést maximum.

Absolutním vítězem se stal Martin Bujáček s vozem Toyota Yaris WRC a díky třetí výhře v řadě zde získal i hattrick. Po skvělém výkonu dojel na druhém mistě Mateusz Polok s vozem Hyundai i20 N Rally2 když ztratil na vítěze pouze 11s! Bronz ve Finsku získal Michal Sýkora s továrním Fordem Fiesta WRC. Čtvrtý dojel Štěpán Paulát před svým týmovým kolegou Pavlem Steinerem. Šestý absolutně byl klasifikován Roman Zbořil, sedmý Mariusz Chrascina a osmý Tomáš John. Poslední dvě pozice v TOM10 získal Radim Krejčík a Marek Staniek.

V rámci poháru RC1 Trophy vyhrál Jakub Bujáček s vozem Vw Polo R WRC, pohár vozidel RGT ovládnul Dave Sojak s Lotusem a v RC4 cupu vyhrál Alex Kulhánek, který byl zároveň druhý v Juniorském pohár kde stejně jako na Monte zvítězil Kajetan Chrascina. Historické vozy vyhrál ve Finsku Aleš Komínek se Subaru Impreza 555, druhý dojel Filip Kuba a třetí Michal Pavlíček.

Ve skupině RC1 zvítězil logicky Martin Bujáček před druhým Michalem Sýkorou a bronz si vyjel Štěpán Paulát. Další pozice získal Pavel Steiner a Roman Zbořil. V rámci skupiny RC2 vyhrál Mateusz Polok před týmovým parťákem Mariuszem Chrascinou. Bronz ve skupině získal Radim Krejčík před dvojicí Štefan Spišák a David Vanda.

Ve skupině RC3 vyhrál Jirka Jaroševský s náskokem 55s na Petra Jančičku a 1:25s na Jirku Zelíka. Další pozice patří Marku Wezowskimu a Vašku Poustkovi. Skupinu WRC vyhrál stejně jako na Monte Tomáš John, druhý dojel Jan Morávek a pro bronz Michal Dohnal. Další pozice získal Petr Kašpárek a Libor Tomeček.

V týmech opět vyhrál Race X WRT se ziskem 302 bodů, druhý byl Palmira RBR Team se 240 body a třetím nejlepším týmem byl IS Racing se ziskem 182 bodů. Do pětky se vlezl ještě Grizzly Racing a M&R Racing Team.