HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

KOWAX VALAŠSKÁ RALLY 2023

 

 

KOWAX Valašská Rally nabídne nové zkoušky a opět velkou obtížnost pro všechny jezdce. Asfaltové zkoušky na Valašsku jsou ozdobou české rally. V Kopřivnici letos pouze servis, shakedown a jedna zkouška ve 2.etapě, jinak se bude závodit na klasických zkouškách jako Odry, Helfštýn nebo superspeciálka v ulicích Valašského Meziříčí. 

HARMONOGRAM

První etapa nabídne celkem 3 sekce a 9 rychlostních zkoušek. První dvě sekce jsou stejné na 4 úsecích. Začne se na Liptákově II, následuje delší zkouška Oslí. Pak jezdce čeká přesun na Bánovskou II zkoušku a sekci uzavřou Odry II. Závěr etapy bude na superspeciálce ve Valmezu.

 Druhá etapa bude mít pouze 6 zkoušek a odstartuje tam kde skončila 1.etapa, tedy na speciálce ve Valmezu, následuje náročný test Helfštýn. V další sekci se pojede nová zkouška Dolina polookruh, Kopřivnice 4 a znovu Helfštýn, závěr bude na Powerstage v Bánově(okruh).

POČASÍ

Úvod soutěže bude hodně na vodě, ale během etapy to bude víc a víc suché, závěr by měl být už za hezkého počasí. Ve druhé etapě ke konci je hlášena nízká oblačnost v okolí Helfštýnu a může tam spadnout nějaká kapka.

VÍTĚZOVÉ

Poprvé se Valašska jela v rámci série RBR-CUP už v roce 2008 a vítězem byl Martin Bujáček, o rok později vyhrál litevec Denis Lisovskis a v roce 2010 se radoval fin Tommi Hirvela. V roce 2011 se nejelo a rok 2012 byl vítězný pro Davida Hrbáčka. Jirka Dokulil vyhrál v roce 2014 s přesunem do RSC. Další dva ročníky v roce 2017 a 2018 ovládnul Dennis Zeťák. Návrat do RBR-CUPu proběhl loni a vítězem se stal Honza Orlita.

Kdo se bude radovat v letošním roce?

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB