HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Startuje RALLY MONTE CARLO - základní přehled

 

 

Start sezony se do Monaka vrací poprvé od roku 2020 a bude to opět velkolepé! Legendární soutěž Rally Monte Carlo bude velmi náročná tak jako každý rok díky změnám počasí, povrchu a celkově hodně proměnlivým podmínkám. 

 

HARMONOGRAM

Závod nabídne celkem 18 zkoušek o celkové délce 146 ostrých km rozdělených do 2 etap a 6 sekcí. Na jezdce čeká povinná volba pneumatik a uvidíme kdo jakou zvolí taktiku. Můžeme se těšit na klasické zkoušky z minulosti jako Luceram, Passo Valle nebo speciálka Lyon. Výzvou bude i dlouhá zkouška Ai-Petri, Alpes nebo nová Peyre Winter a po delší době se vrací klasický test Joux Verte. Novinkou bude test u obce Gabiria a Powerstage bude na sněhové verzi zkoušky Odry II.

POČASÍ

Letos bude počasí celkem stálé bez větších přeháněk a změn počasí. Mělo by panovat jasné až polojasné počasí s teplotou kolem -1 až 1 stupně celsia. V závěru 1.etapy jsou hlášeny menší mlhy a v úvodu 2.etapy lehčí sněhová přeháňka.

VÍTĚZOVÉ

V letošní nové sezoně se bude jednat už o šestý ročník této soutěže zařazené do série RBR-CUP. První se odjel už v sezoně 2011 v rámci mezinárodního šampionátu IRC a vítězem se stal Pavol Spišák s vozem Škoda Fabia S2000. Návrat soutěže do série RBR-CUP proběhl v sezoně 2020 a hned první dva ročníky vyhrál Dennis Zeťák s Toyotou Yaris WRC a podruhé s Fordem Fiesta WRC. Slovenskou nadvládu nad Monackou soutěží ukončil v sezoně 2022 Petr Kučera s Hyundaiem i20 WRC a loni se radoval Honza Orlita s Toyou Yaris WRC.

Kdo se bude radovat v letošním roce?

 

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB