HOME PRAVIDLA

KALENDÁŘ

BODOVÁNÍ REGISTRACE DOWNLOAD

FACEBOOK

   

Pohled do startovky RSC 2023! Kdo je favorit?

 

 

Start sezony v Belgii na YPRES RALLY proběhne už zítra a je čas se podívat do startovky prvního závodu kdo s čím vyrazí! Kdo bude favoritem? Aktuálně je přihlášeno krásných 135 jezdců!

Tady je krátký souhrn, jména seřazena dle času přihlášení.

 

RC1

Papírově nejsilnější skupinou bude RC1 s vozy do roku výroby 2017, ale jak bylo vidět na testech nemusí tomu tak nutně být a hlavně na asfaltových zkouškách byly výsledky hodně vyrovnané v rámci skupin. Aktuálně je přihlášeno celkem 20 vozidel a mezi hlavní favority patří Martin Bujáček, Jakub Šerý, Roman Zbořil, Jakub Horešovský, Michal Sýkora, Štefan Spišák nebo Honza Orlita. Nejvíc najdeme ve startovce vozidel VW Polo R WRC 06, pár Fordů, dva Miníky a jeden Citroen.

 

RC2

Klasicky nejvíce obsazenou skupinou je RC2 pro vozy Rally2, R5, S2000 nebo produkční vozy a je tu aktuálně 35 jezdců přihlášeno. Hlavní favorité této skupiny budou Adam Kolečkář, Štěpán Paulát, Standa Petrů, Jakub Hoffmann, Lukáš Večeřa. Zajímavé bude sledovat premiéru Radima Krejčíka v této skupině po opuštění RC4 kde vyhrál co se dalo, stejně tak vítěz produkčního poháru Lukáš Ciprys bude s vozem Rally2 silným konkurentem. Nejvíc jezdců volí Škodu Fabii R5 EVO, ale najdeme i vícekrat Hyundai i20 N Rally2 nebo Ford Fiesta Rally2.

 

WRC

Klasické vozy WRC opět táhnou a v této skupině je přihlášeno celkem 28 jezdců. Hlavním favoritem bude jistě Tomáš Buriánek, Matyáš Douša nebo Mariusz Chrascina. Bojovat o nejlepší příčky bude chtít, ale také Petr Kašpárek, Václav Valerián, Max Kahánek nebo Robert Kořístka. Nejvíce zastoupeným vozem je klasicky Škoda Fabia WRC 06.

HA

Velmi slušných 25 vozidel skupiny HA slibuje napínavou bitvu v této skupině legendárních vozidel. Nejvíc najdeme ve startovce Subaru Impreza 555 či Toyotu Celicu GT-Four. Favoritů bude hned několik Libor Tomeček, Jan Kubeš, David Vanda, Jan Morávek, Matěj Fadler, Matěj Hůšť nebo Dominik Šolc.

RC3

Skupina RC3 bude mít letos vlastní pohár bez možnosti ovlivnit celkové hodnocení týmů a aktuálně je přihlášeno 12 jezdců. Až na jeden Citroen C2 S1600 jedou všichni s Fordem Fiesta Rally3 dle očekávání. Bojovat o nejlepší pozice bude chtít Vašek Poustka, Dominik Jodaš, Vašek Gorner nebo Kryštof Fadler.

RC4

Po letech kdy byla skupina RC4 v hlavní části tak letos se pojede pouze jako pohár s vlastním týmovým hodnocením, stejně jako skupina RC3. Přihlášeno je nyní pouze 11 jezdců, ale o souboje jistě nebude nouze ani v této nejslabší skupině. Mezi favority bude patřit Jan Fadler, Petr Beran, Miloš Morávek nebo Teodor Slavík. Až na jedno Clio Rally4 jedou všichni s vozem Peugeot 208 Rally4.

 

 

Kompletní INFORMACE k závodu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

TOPlist

MartinB